Engineering 3D

Ponad 25 lata obecności na rynku i doświadczenia w projektowaniu.

Projekty mechaniczne, druk 3DFirma “Konstrukcje, Grafika” z Gorzowa Wielkopolskiego, obecna na rynku od 1993 roku, realizuje szeroko pojęty engineering 3D, projektowanie druk 3D i skanowanie 3D. W początkowym okresie podstawą działalności były projekty graficzne. Dodatkowo mniejsze tematy konstrukcyjne, tablice reklamowe, szyldy, witryny sklepowe, reklamy na autobusach i samochodach ciężarowych.
Już w latach 80-tych właściciel firmy zdobył doświadczenie jako konstruktor we flagowym polskim przedsiębiorstwie Zakładach Mechanicznych „URSUS” w Gorzowie Wlkp. Kolejne przedsiębiorstwo z dużymi tradycjami konstrukcyjnymi to spółka ZREMB również z Gorzowa Wlkp. Spółka ZREMB produkowała w tym czasie urządzenia dźwignicowe, konstrukcje stalowe hal, elementy statków oraz urządzenia dla przemysłu energetycznego.

Po roku 2000 powstał w Gorzowie zespół projektantów i konstruktorów. Skupiał on inżynierów z branży budowlanej, konstrukcji stalowych, mechanicznej, napędów, hydrauliki i pneumatyki, instalacyjne.

Pod koniec 2003 roku mając doświadczenie w dużych projektach np. linia do pakowania rur w hucie, modernizacja portowych suwnic bramowych, optymalizacja konstrukcji stalowej hali jednej z sieci supermarketów, firma zawęziła profil działalności. Rozpoczęła bardzo ścisłą współpracę z niemiecką firmą  produkującą i sprzedającą na cały świat precyzyjne urządzenia do montażu elektroniki – SMT.
Współpraca rozpoczęła się od projektowania maszyn i ich wyposażenia, następnie doboru i optymalizacji technologii produkcji, aż po nadzór nad produkcją i kooperacją.

W tym czasie z sukcesem zaprojektowano i wyprodukowano wyjątkowe maszyny, co potwierdza duża ilość zamówień oraz bardzo duże zainteresowanie na wielu targach. Najważniejsze z nich to największe światowe targi tej branży Productronica w Monachium.

W konsekwencji wielu prac projektowych, rozwoju istniejących konstrukcji oraz tworzenia nowych i dostosowania  do potrzeb odbiorców nastąpiło zainteresowanie drukiem 3D. Technologią pozwalającą na szybkie wykonanie prototypu, przetestowanie funkcjonalne, prezentację odbiorcy i obniżenie kosztów produkcji.
Temat druku 3D często przewija się w różnych miejscach i samo pojęcie jest dość mocno spopularyzowane.  Wydaje się, że jeszcze wiele firm nie zdaje sobie sprawy z wymiernych korzyści jakie niesie ze sobą ta technologia nie tylko dla branży technicznej.

Engineering 3D, projektowanie są branżami, które doskonale nadają się do współpracy zdalnej. Dlatego firma z powodzeniem realizuje projekty dla klientów spoza Gorzowa Wlkp, miedzy innymi w Niemczech.

Przy realizacji projektów i wydruków firma nie tylko opiera się o własne doświadczenie i możliwości, ale korzysta ze wsparcia firm zaprzyjaźnionych.

Dziękując za poświęcony czas zapraszam do zapoznania się z ofertą.